USŁUGI PORZĄDKOWE I OGRODNICZE

Podejmowane przedsięwzięcia to: odśnieżanie dróg gminnych w czasie zimy i czyszczenie poboczy w okresie letnim (koszenie poboczy, karczowanie pasów drogowych, drobne naprawy poboczy dróg), obsługa 3 ujęć wody na terenie gminy: utrzymanie czystości, porządku oraz monitorowanie ujęć wody w Stacji Uzdatniania Wody (SUW) w Rzeczycy, Rogoźnicy i Halasach.

Usługa ta polega m.in. na:

1. sprzątaniu budynku technologicznego i terenu wokół stacji, koszeniu trawy, odmalowywaniu szachtów studziennych i elementów wymagających konserwacji, odczytywaniu wodomierzy i sprawdzaniu poprawności pracy poszczególnych urządzeń – tzw. codzienny dozór. Uczestniczenie w procesie pobierania próbek wody i popłuczyn dokonywanych przez laboratoria zewnętrzne.

2. sprzątaniu obiektów użyteczności publicznej – nowo powstałego gminnego przedszkola w Rzeczycy – oraz wykonywanie innych zleceń z placówek oświatowych i urzędów użyteczności publicznej. Usługa sprzątania i czyszczenia samochodów, prania dywanów.

Ponadto świadczymy usługi dla klientów takie, jak cięcie zrębek, rąbanie drzewa, wycinanie drzew, robienie porządków na prywatnych posesjach.

USŁUGI KRAWIECKIE I ARTYSTYCZNE

Oferujemy usługi krawiecko-hafciarskie oraz wykonujemy produkty z zakresu rzemiosła artystycznego.

Usługi: szycie, przeróbki, haft

Produkty: stroje ludowe, pościel, poduszeczki ręcznie wyszywane, ręczniki z emblematem, bieżniki, kilimy, chodniki.

Zajmujemy się szyciem i haftowaniem strojów ludowych dla dzieci i dorosłych.

Robimy ręcznie korale, biżuterię, bieżniki, kilimy, chodniki, haftujemy pościel, ręczniki i poduszeczki.

Przygotowujemy zaproszenia okolicznościowe, pudełka na ciasto, dekoracje weselne, na komunie, chrzciny i inne uroczystości rodzinne oraz imprezy okolicznościowe.

Produkty: biżuteria ręcznie wykonana

Tworzenie biżuterii to nowość na naszym lokalnym rynku, nikt w naszych okolicach nie oferuje takich usług. Wykonane produkty sprzedajemy przez internet na rynek polski i zagraniczny. Obecnie widać duże zainteresowanie konsumentów folklorem, dziedzictwem kulturowym, historycznym i lokalnym. To utwierdza nas w przekonaniu, że warto zainwestować w rozwój i znalezienie miejsca we współczesnym świecie dla takiego przedsięwzięcia jak nasze, aby „ocalić od zapomnienia” tradycje ludowe, historyczne i regionalne.

Produkty: pudełka na ciasta, zaproszenia, bibeloty, upominki

Przygotowywanie zaproszeń okolicznościowych, pudełek na ciasto, dekoracji weselnych, na komunie, chrzciny i inne uroczystości rodzinne. Przygotowywanie drobnych upominków na uroczystości okolicznościowe: różnego rodzaju bibeloty z imionami nowożeńców, noworodka, czy dziecka przystępującego do pierwszej komunii. Nasze produkty sprzedajemy na terenie gminy Międzyrzec Podlaski i całej Polski – sprzedaż przez Internet.