Międzyrzecka Spółdzielnia Socjalna „RAZEM” w partnerstwie z Gminą Międzyrzec Podlaski pozyskała fundusze na działalność sześciu Klubów Seniora. Już od 1 września 2021r. seniorzy mogą wspólnie z sąsiadami, w przyjaznej atmosferze spędzać czas w Klubie Seniora w Berezie, Koszelikach, Kożuszkach, Rzeczycy, Tłuśćcu i Zaściankach.

MSS „RAZEM” we współpracy z Wójtem gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofem Adamowiczem, przygotowała bogatą ofertę zajęć dla seniorów, które rozpoczną się na początku grudnia 2021r. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach komputerowych, plastycznych, zdrowego odżywiania oraz teatralno-wokalno-recytatorskich. Dodatkowo będą mogli zadbać o swój wygląd pod opieką profesjonalistów oraz rozwijać kompetencje językowe podczas kursu języka angielskiego.

Ponadto w każdym Klubie Seniora uruchomiona została poradnia psychologiczna i rodzinna, z której pomocy skorzystają wszyscy, którzy przeżywają problemy rodzinne czy też związane z utratą bliskiej osoby. W czasie 2-godzinnego dyżuru, odbywającego się raz w miesiącu, każdy, kto utracił zdrowie, chęć życia, doświadcza przemocy domowej lub przeżywa problemy alkoholowe, będzie mógł uzyskać indywidualne wsparcie i specjalistyczną pomoc.

W trosce o seniorów już w najbliższym czasie we wszystkich klubach rozpoczną się dyżury prawnika, który będzie udzielał bezpłatnych porad prawnych oraz świadczył pomoc w załatwianiu spraw urzędowych. Szczegółowy harmonogram zajęć oraz dyżurów specjalistów dostępny jest w każdym klubie seniora.

Prezes MSS „RAZEM” Elżbieta Chodzińska zadbała o to, aby jesień życia nie była czasem samotności i wykluczenia dla najstarszych mieszkańców gminy, dlatego prawdziwą gratką dla wszystkich lubiących spotkania towarzyskie, będą weekendy seniora, organizowane raz w miesiącu. Będą one znakomitą okazją do spotkań integracyjnych, wspólnej zabawy przy ognisku, wyjść plenerowych, wyjazdów na pokazy filmów i zdjęć. Ponadto seniorzy pasjonujący się podróżami, będą mogli wziąć udział w 3-dniowych wyjazdach i wycieczkach integracyjnych organizowanych 4 razy w roku. Seniorzy zwiedzą Warszawę, Kraków, Toruń czy Białystok. Odwiedzą m.in. teatr, operę oraz muzeum.

Kluby Seniora to miejsca dla ludzi pełnych pasji i zaangażowania. Każdy aktywny senior znajdzie w nich coś dla siebie. Do klubu może należeć każdy, kto chce współpracować z innymi. Każdy, kto znajduje przyjemność w pracy na rzecz drugiego człowieka. Wystarczy tylko odejść od telewizora i swój wolny czas przeznaczyć na spotkania.

Zapraszamy do Klubów Seniora, działających na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski.